Çalık Denim Gap Tekstil – İdari Ofisler

Warning: Division by zero in /var/www/vhosts/eaeaydinlatma.com/httpdocs/blog/wp-content/plugins/slider-image/slider.php on line 2290

Sosyal Medya da hemen paylaş!

 

Bir Çalık Holding şirketi olan ÇALIK DENIM, Ar-Ge merkezi tarafından geliştirilen inovatif ve doğal imalat yöntemleri kullanarak, dünya standartlarında denim kumaş üretimi yapmaktadır.. Çevreye dost malzemeler ve işlemler kullanmaya, çevreye dost ürünler geliştirmeye dikkat eden firma, geliştirdiği üretim metodları ile kumaş imalatı için harcanan su miktarını büyük oranda azaltmıştır. Bu çevreci yaklaşım ışığında tasarlanan, enerji dolu renklerin ve eklektik detayların hakim olduğu İstanbul satış-pazarlama ofislerinde led ışık kaynaklı armatürler tercih edilmiştir.

Aydınlatma, farklı fonksiyonların biraraya geldiği,  iletişimin ve paylaşımın ön planda olduğu çalışma alanlarına biçimleniş, malzeme ve renk uyumu ile eşlik eder.

Popüler kültürde  önemli yere sahip olan denim kumaştan üretilen rahat ve şık kıyafetlerin geçmişten günümüze sokak modasını belirlemesi , graffiti duvarların arka plan oluşturması düşüncesiyle hayata geçirilmiştir. Dar açılı yönlendirilebilir spotlar ve lineer gizli aydınlatma armatürleri ile vurgulanan düşey düzlemler, bölgesel aydınlatmada lineer ürünlerin tercih edildiği açık ofislerde dinamik bir aydınlatma atmosferi yaratır.

Modüler asma tavan sistemleri ile tanımlanan açık ofislerde, endirek ışık dağılımına sahip led ürünler tercih edilmiştir. Endirek ışık yayan armatürler, ortamda yer alan objelerin bütünüyle algılanmasını sağlarken, parlak yüzeylerde ve bilgisayar ekranlarında oluşacak dolaylı kamaşmayı da en aza indirger.  Homojen yayılmış , keskin-sert gölge yaratmayan aydınlatma sistemi ile , çalışanların kendilerini iyi hissedebilecekleri ofis ortamları oluşturulmuştur.

ÇALIK DENIM SATIŞ & PAZARLAMA OFİSLERİ

Metin : Didem Çarçak Erden
Fotoğraflar : Sahir Uğur Eren
Aydınlatma Tasarım : Rasih Sefa Atasoy

Projeye katılanlar:

İşveren : GAP TEKSTİL
Mimari Proje : BLG Mimarlık
Aydınlatma Proje : EAE Aydınlatma A.Ş.

Uygulanan Ürünler:

LINEA 70 lineer sistem, ENDILED Sıvaaltı, INUE Sıvaüstü, COOLED Sıvaaltı, DOWNLED Sıvaaltı,
PIXA Sıvaaltı, FLEXBAR Gizli Aydınlatma, NETA Sarkıt, GIZA Mini Sıvaaltı, BLOOM Sıvaaltı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir