Intertech Denizbank Teknopark AR-GE Binası

Warning: Division by zero in /var/www/vhosts/eaeaydinlatma.com/httpdocs/blog/wp-content/plugins/slider-image/slider.php on line 2290

Sosyal Medya da hemen paylaş!

Işığın Kimyasını Keşfedin!

yoda-ışığın-kimyasını-keşfet

Bankacılık sektörüne entegre yazılım sistemleri konusunda çözümler sunan Intertech’in İstanbul-Kurtköy Teknopark içerinde yer alan ar-ge merkezi, 7 kattan oluşmakta olup, toplam 19.000m² inşaat alanına sahiptir. Yapının temel geometrisi, Y şeklinde iki farklı koldan oluşmaktadır. Bu iki blok , dışarıdan farkedilebilen çelik konstrüksiyonlu cam geçit ile birbirine bağlanır. Havada asılı gibi görünen cam geçit, binanın şeffaflık gerektiren, inovasyon ve teknoloji odaklı fonksiyonuna uygun karakterini gözler önüne serer.

denizbank

Çalışan insanları kucaklayan, yaratıcı fikirleri destekleyen, motive edici ortak çalışma alanları yaratma düşüncesi üzerine geliştirilen şeffaf ve akışkan mekan kurgusu, minimal hatlara sahip ürünler seçilerek tamamlanmıştır. Aydınlatma, işlevin ön planda olduğu sade ve abartısız hatlara, yine obje olarak ön planda olmayan mimari detaylar ile bütünleşmiş tasarımın bir parçası olarak eşlik eder. Projede Farklı metrekarelerde açık ofisler için, 4000K renk sıcaklığında ışığın homojen olarak yayılmasını sağlayan opal difüzörlü Y şekilli lineer aydınlatma ürünleri tercih edilmiştir. 360° açıyla her yöne referans veren dengeli fakat tekdüze olmayan karakteri , Yoda’yı inovatif ve yaratıcı fikirlerin geliştirildiği ortamlar için ideal bir aydınlatma aracı haline getirir. Açık ofislerin genel aydınlatmasında çalışma alanları dışında kalan kısımlar, rayspotlar ile desteklenmiştir. Sirkülasyon ve ortak kullanım alanlarında mekan geçişlerini destekleyen parçalı düz alçıpanel asma tavan aralarında sıvaüstü dar açılı ledli spot armatürler, ikili ve tekli gövde seçenekleri ile kullanılmıştır. Zemin kat giriş lobisi ve kiralık ofis alanlarında ise aynı tavan sisteminde sıvaüstü lineer sistem tercih edilmiştir. Yemekhane alanının genel aydınlatması, aynı çapta yuvarlak sarkıt armatürlerle sağlanırken , geçiş alanlarında ve bar kısmında silindir şeklinde dar açılı armatürler kullanılmıştır.

INTERTECH TEKNOPARK AR-GE BİNASI

İşveren : DenizBank A.Ş
Mimari proje : ERA Mimarlık –Ali Hızıroğlu
Tasarım ekibi : Çiğdem Duman, Müge İnci Özpolat, Uğur Yavuz, Melis Uysal, Deniz Akkoca, Zuhal Ozen
Proje yönetim : PROMA Proje Yönetim – Ebru İnce, Mustafa İpek, Elif Savaşer, Sinan Urun, Evre Tınastepe
Elektrik projesi : PROMA Mühendislik Danışmanlık –Erdoğan Duman, Ozan Civan
Aydınlatma proje ve tasarım : ERA Mimarlık–EAE Aydınlatma-Rasih Sefa Atasoy, Didem Çarçak Erden
Uygulanan ürünler : YODA, LINEA 70, FLEXBAR, RECTA, RECTA MINI, BRICK, NETA, TINA, VENO

applestore googleplay

eae_aydinlatma_logo
Admin
Editör at

Yazılar ve eleştiriler için bize ulaşabilirsiniz.
aydinlatma@eae.com.tr