Hepsiburada.com Operasyon Merkezi

Warning: Division by zero in /var/www/vhosts/eaeaydinlatma.com/httpdocs/blog/wp-content/plugins/slider-image/slider.php on line 2290

Sosyal Medya da hemen paylaş!

Aydınlatma Değer Yaratır

Online bir perakendeci olarak, ülke çapında tüketicileri, tedarikçileri ve aracıları ortak bir platformda birleştiren hepsiburada.com, aylık bazda 15 milyona ulaşan ziyaretçi sayısı , net 1 milyar TL’lik cirosu ile Doğu Avrupa, Orta Doğu, Afrika (EEMEA) ve Rusya’yı kapsayan bölgede en büyük e-ticaret şirketi konumunda. Doğan Online çatısı altında faaliyetlerini sürdüren firma, müşterilerine bebek bezinden kozmetik ürünlerine, cep telefonundan bilgisayara, dekorasyon ürünlerinden beyaz eşyaya kadar uzanan 30 farklı kategoride 500 binin üzerinde ürün sunuyor.

EAE_Hepsiburadacom2_Sahirugureren_006

Gebze-Güzeller Organize Sanayi Bölgesindeki 100,000m²’lik operasyon merkezi, Türkiye’de e-ticaret alanında şimdiye kadar yapılan en büyük ve en teknolojik depo yatırımı olma özelliği taşıyor. Depolama, paketleme, dağıtım gibi birbiri ile bağlantılı çok sayıda karmaşık ve kritik operasyonun yönetildiği tesiste, aydınlatmanın fonksiyonel süreçlere eşlik etmesi  önemli bir tasarım kriteri. Hızlı ve hatasız operasyonların yapılması, görsel konfor ve performans bakımından doğru bir aydınlatma tekniği yaklaşımı ile mümkün. Çalışma alanlarında daha yüksek bir aydınlatma seviyesi ve ideal bir ışık dağılımı iş güvenliği ile ilgili riskleri en aza indirmektedir.Bu yaklaşım ışığında, yüksek tavanlı depolama alanlarında REVOLED Raf optik seçenekli ürünler, alçak tavanlı alanlarda LINA Etanj LED ışık kaynaklı ürünler tercih edildi.  Özellikle raf aralarında, kullanılmayan alanlarda varlık sensörlü uygulamalar yapılarak aydınlatma kaynaklı enerji tüketiminin ciddi oranda azaltılması sağlandı.

hepsiburada-referans-eaeaydinlatma-isikmuhendisligi

100 kişi çalışma kapasiteli ofis alanlarında mimari,  şeffaflık, izlenebilirlik, ticari hareketlilik, zamana karşı yarışan mal ve hizmet akışı gibi firmanın temel kavramlarından yola çıkılarak şekillendirilmiştir.
Aydınlatma, iç mekandaki bu dinamizmi hem görsel hem  teknik açıdan destekler. Çalışma grupları üzerinde kullanılan LINEA LED armatürler, 4000K renk sıcaklığında homojen yayılmış aydınlatma sağlayarak ,dengeli bir çalışma alanı yaratırken çalışanların da kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olmaktadır. Resmiyetten arınmış dinlenme alanları ve kafeterya alanlarında LINEA LED armatürlerin, serbest düzende ve açılı yerleşimi sağlanarak   dengeli ve davetkar ışıkla aydınlatılmış bölgeler oluşturulmuştur.

Ofis alanı dışında kalan koridor ve geçiş alanlarında spot etkili INUE sıvaüstü armatürler tercih edilmiştir.

HEPSİBURADA.COM OPERASYON MERKEZİ

Metin : Erkan Şahin –Didem Çarçak Erden
Fotoğraflar : Sahir Uğur Eren
Aydınlatma Tasarım : Rasih Sefa Atasoy

Projeye katılanlar:

İşveren : DOĞAN Online  ( D-Market Elektronik Hizmetler ve Tic. A.Ş. )
Mimari Proje : CEM Mimarlık
Aydınlatma Proje : EAE Aydınlatma A.Ş.

Uygulanan Ürünler:

LINA Etanj , REVOLED Yüksek Tavan , LINEA 70 Lineer Sistem , FRAME Sarkıt ,INUE Sıvaüstü , E-SPOT Sıvaaltı ,DOWNLED Sıvaaltı ,COOLED Sıvaaltı

applestore googleplay

eae_aydinlatma_logo
Admin
Editör at

Yazılar ve eleştiriler için bize ulaşabilirsiniz.
aydinlatma@eae.com.tr