Intertech Denizbank Projesiyle PLD Türkiye 60. Sayısındayız

Sosyal Medya da hemen paylaş!

pldturkiye

Bankacılık sektörüne entegre yazılım sistemleri konusunda çözümler sunan Intertech’in İstanbul-Kurtköy Teknopark içerinde yer alan ar-ge merkezi, 7 kattan oluşmakta olup, toplam 19.000m²  inşaat alanına sahiptir. Yapının temel geometrisi,  Y şeklinde  iki farklı koldan oluşmaktadır. Bu iki blok , dışarıdan farkedilebilen çelik konstrüksiyonlu cam geçit ile birbirine bağlanır. Havada asılı gibi görünen cam geçit, binanın şeffaflık gerektiren, inovasyon ve teknoloji odaklı fonksiyonuna uygun karakterini gözler önüne serer.

Çalışan insanları kucaklayan, yaratıcı fikirleri destekleyen, motive edici ortak çalışma alanları yaratma düşüncesi üzerine geliştirilen şeffaf ve akışkan  mekan kurgusu, minimal hatlara sahip ürünler seçilerek  tamamlanmıştır. Aydınlatma, işlevin  ön planda olduğu sade ve abartısız hatlara, yine obje olarak ön planda olmayan  mimari detaylar ile bütünleşmiş tasarımın bir parçası olarak eşlik eder.

Projede Farklı metrekarelerde açık ofisler için, 4000K renk sıcaklığında  ışığın homojen olarak yayılmasını sağlayan opal difüzörlü Y şekilli lineer aydınlatma ürünleri tercih edilmiştir. 360° açıyla her yöne referans veren dengeli fakat tekdüze olmayan karakteri ,  Yoda’yı  inovatif ve yaratıcı fikirlerin geliştirildiği ortamlar için ideal bir aydınlatma aracı haline getirir. Açık ofislerin  genel aydınlatmasında çalışma alanları dışında kalan kısımlar,  rayspotlar ile desteklenmiştir. Sirkülasyon ve ortak kullanım alanlarında mekan geçişlerini destekleyen parçalı  düz alçıpanel asma tavan aralarında sıvaüstü dar açılı ledli spot armatürler, ikili ve tekli gövde seçenekleri ile kullanılmıştır. Zemin kat giriş lobisi ve kiralık ofis alanlarında ise aynı tavan sisteminde sıvaüstü lineer sistem tercih edilmiştir. Yemekhane alanının genel aydınlatması, aynı çapta yuvarlak sarkıt armatürlerle sağlanırken , geçiş alanlarında ve bar kısmında silindir şeklinde dar açılı armatürler kullanılmıştır.

 

INTERTECH TEKNOPARK AR-GE BİNASI

Kurtköy/Istanbul

Metin : Didem Çarçak Erden
Fotoğraflar : Sahir Uğur Eren

 

Projeye katılanlar:

İşveren : DenizBank A.Ş
Mimari proje : ERA Mimarlık –Ali Hızıroğlu
Tasarım ekibi : Çiğdem Duman, Müge İnci Özpolat, Uğur Yavuz, Melis Uysal, Deniz Akkoca, Zuhal Ozen
Proje Yönetim : PROMA Proje Yönetim – Ebru İnce, Mustafa İpek, Elif Savaşer, Sinan Urun, Evre Tınastepe
Elektrik projesi : PROMA Mühendislik Danışmanlık –Erdoğan Duman, Ozan Civan
Aydınlatma proje ve tasarım : ERA Mimarlık–EAE Aydınlatma-Rasih Sefa Atasoy, Didem Çarçak Erden

Uygulanan ürünler:

Linea 70 lineer sistem

Yoda lineer sistem,

Recta, Recta Mini , Brick, Neta, Tina, Veno

Flexbar gizli aydınlatma armatürü

 

Derginin PDF Adresi ; https://issuu.com/pldturkiye/docs/sayi-60

Kaynak: PLD Türkiye

 

 


applestore googleplay

eae_aydinlatma_logo
Admin
Editör at

Yazılar ve eleştiriler için bize ulaşabilirsiniz.
aydinlatma@eae.com.tr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir