DEPO & LOJİSTİK AYDINLATMA ÇÖZÜMLERİ

Lojistik depoları mimari yapısı, proses akışı, işlevselliği gereği kendisine özgü tasarlanmış lojistik depo LED armatür ve sistemlere ihtiyaç duymaktadır. Diğer sektörlerde olduğu gibi Lojistik sektörünü de ele alarak EAE Aydınlatma olarak lojistik depolarına özel aydınlatma konsepti geliştirdik.

EAE Lojistik Aydınlatma Konsepti (SMARTLOG); maksimum enerji tasarrufu sağlarken, iş güvenliğini de arttırıyor. SMARTLOG sistemi konvansiyonel yüksek basınçlı sistemlere göre yüzde 90 enerji tasarrufu, yüksek verimli floresan armatürlere göre ise yüzde 70 enerji tasarrufu sağlıyor. Böylece firmaların giderleri düşerken çevreci özellikleri de artıyor.

Lojistik sektörüne özel olarak geliştirdiğimiz ve "Lojistik depolarında hızlı montaj ve az enerji tüketimi için en iyi çözüm" diye lanse ettiğimiz Lojistik Aydınlatma Konseptini firmaların hizmetine sunuyoruz. Yeni çözüm depoların elektrik giderlerini düşürmek ve firmanın çevreci özelliğini geliştirmek için geliştirilmiştir.

Yeni Konsept ile lojistik depolarını aydınlatırken bunu ergonomik şekilde gerçekleştirmeye odaklandık. Farklı raf yükseklikleri ve raf aralıklarına göre en ideal aydınlatmayı sağlamak için geliştirilen SMARTLOG sistemi, harekete duyarlı çalışıyor. İşin yoğun olduğu bölgeler için ideal aydınlatma sunulurken, hareket görmeyen alanlarda aydınlatma seviyesi %15 değerine çekilerek enerji tasarrufu sağlanıyor.

Lojistik sektöründeki talepleri ve iş süreçlerini inceleyerek yeni sistemi geliştirdik ve toplam depo giderlerinin yarısının elektrik sarfiyatından kaynaklanması, ideal aydınlatma sorunu (düşük veya aşırı aydınlatma), aydınlatmadan kaynaklı iş kazaları, depolama süreçlerindeki hız sorunu SMARTLOG sisteminin hayat bulmasıyla etkili hale getirdik.

EAE LOJİSTİK AYDINLATMA KONSEPTİ (SMARTLOG) NASIL ÇALIŞIYOR?

MAKSİMUM ENERJİ TASARRUFU

Lojistik depolarında harcanan enerjinin yaklaşık yüzde 50’si aydınlatma sistemine ait. Aydınlatmada sağlanan enerji tasarrufu, işletmenin bakım ve işletme giderlerinde önemli ölçüde tasarruf sağlıyor. ESMARTLOG sistemi konvansiyonel yüksek basınçlı sistemlere göre yüzde 90 enerji tasarrufu, yüksek verimli floresan armatürlere göre yüzde 70 enerji tasarrufu imkanı sunuyor.

TASARRUF İÇİN 3 TEMEL ÜRÜN SUNULUYOR

Süper Optik LED – REVOLED-S RAF

Rafların dar ve yüksek olduğu depolama yapılarında, armatürlerden çıkan ışığın optik dağılımının koridor genişliği ve raf yüksekliklerine göre özel olarak tasarlanması ile bu alanlar için en uygun aydınlık seviyesinin sağlanması mümkün oluyor.

 - 140lm/W armatür verimliliği

 - Fonksiyonel aydınlatma kontrolü

 - Raf mimari yapısına uygun kamaşma kontrollü optik

 - IP65

Fonksiyonel Busbar-DL-DIM

SMARTLOG için özel uyumlu geliştirilmiş çok iletkenli busbar ile karmaşık ve zor elektrik tesisatlarına göre çok daha basit ve hızlı montaj yapılabiliyor.

Yüksek Tavan Sensörü

Proses akışı sırasında forklift hareketine duyarlı sensörler ile çok daha fazla enerji tasarrufu sağlanıyor.

DEPO AYDINLATMA SİSTEMLERİ İŞ GÜVENLİĞİNİ ARTIRIYOR

Depolama tesislerinde forkliftlerin çalıştığı süre boyunca aydınlatma seviyesinin yeterli seviyede olması gerekiyor. Herhangi bir iş kazasına sebebiyet vermemek için hareket görmeyen koridor alanlarında bile çoğu zaman aydınlatma açık tutuluyor. Bu da elektrik tüketimini artırıyor. SMARTLOG ile hareket görmeyen alanlarda aydınlatma seviyesi %15 değerine çekilerek enerji tasarrufu sağlanıyor. Böylece yeterli görsel konfor koşuları sağlandığı için iş güvenliği artırılıyor.

LOJİSTİK LED AYDINLATMA DEPOLAMADA İŞ SÜREÇLERİNİ HIZLANDIRIYOR

Yetersiz aydınlık seviyesi ya da tasarruf sağlamak amacıyla tamamen kapatılmış lojistik LED aydınlatma sistemleri, proses akış hızını azaltıyor. Bu da işletmeyi olumsuz yönde etkileyen faktörlerden biridir. SMARTLOG ile proses hızında yavaşlama yaşanmadan akış devam ediyor.

KOLAY TESİSAT VE BAKIM KOLAYLIĞI

Sahada kullanılacak olan aydınlatma armatürü + sensör fabrikada önceden projeye uygun şekilde busbar fişlerine bağlı halde üretiliyor. Tesisat aşaması tek adımda modüler sistemlerde olduğu gibi ürünler busbara monte ediliyor. Bu işlem için ayrı bir teçhizata gerek duyulmuyor. Aydınlatma kontrolü için de ayrı bir hata ihtiyacı kalmıyor. 

Bakım ve müdahalenin zor olduğu yüksek tavanlı lojistik depoları için SMARTLOG’un en büyük avantajlarından biri, LED armatürlerin uzun ömürlü olması. Floresan lambalı ya da yüksek basınçlı armatürler ile yaşanan bakım sıkıntıları giderilmiş oluyor. SMARTLOG, işletmede sonradan yaşanabilen mimari değişikliklerde kolay demonte olarak tekrar değerlendirilebiliyor.

KLASİK SİSTEMDE MONTAJ AŞAMALARI

1- TİJ montajı

2- Kablo kanalı montajı

3- Enerji ve acil durum kablosu montajı

4- Buat bağlantılarının oluşturulması

5- Armatür ve sensör montajı

6- Armatür ve sensör Buat bağlantısı

TOPLAM İŞ ADIMI SAYISI: 6

TOPLAM SÜRE: t saat

SMARTLOG SİSTEMİ İLE MONTAJ AŞAMALARI

1- TİJ montajı

2- Busbar montajı

3- Armatür ile sensör montajı ve bağlantısı

TOPLAM İŞ ADIMI SAYISI: 3

TOPLAM SÜRE:  t/2 saat