GELECEĞİ AYDINLATIYORUZ!
“Kaliteli eğitimi daha çok çocuğa ulaştırmak” amacıyla Türkiye’nin dört bir yanında eğitim vermekte olan Bahçeşehir Koleji, Türkiye’nin 48 ilinde 101 kampüsüyle eğitim vermeye devam ediyor. Geleceğin teknolojisine yön verecek, ülkemizi küresel ölçekte teknoloji liderleri arasında konumlandıracak genç bilim adamlarını yetiştirmek üzere ilk kampüsü 2006 yılında Bahçeşehir’de kurulan Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi, Türkiye’nin ve dünyanın saygın eğitim kurumları arasında yer alıyor. Son olarak hizmete açılan Sakarya Bahçeşehir Koleji’nin tüm aydınlatma sistemleri EAE Aydınlatma tarafından sağlandı.

Derslik Alanları

Derslik alanları okul içerisinde aydınlatmanın en önemli olduğu alanların başında gelmekte. Bu noktada, öğrenclerin algılamalarını kolaylaştıracak özelliklere sahip STL armatürler ile verimli derslik ortamları sunuldu.

STL Direkt Endirekt

STL sistem ailesinin yeni üyelerinden biri olan STL DİREKT-ENDİREKT, endirekt ışık veren optik yapısı ve yeni tasarım gövde profili ile çalışma alanlarının aydınlatılması için idealdir. Endirekt ışık etkisi, ortamda yer alan objelerin net olarak algılanmasını sağlarken, kamaşmayı minimuma indirger.

Etkinlik Alanları

Kamaşma kontrollü opal difüzöründen homojen yayılan ışığı ile okullar için en uygun ürünlerden olan BLOOM, okulun etkinlik alanları için fonksiyonel aydınlatma desteğini sağladı.

BLOOM

BLOOM, minimal gövde tasarımı, temiz bitişlere sahip gövdesi ve kamaşma kontrollü opal difüzöründen homojen yayılan ışığı ile ofisler, hastaneler, okullar ve perakende alanların aydınlatılması için idealdir. Farklı ölçülerde tanımlanmış ışık yüzeyleri, modüler tavan tiplerine adapte olabilir.

Koridor Alanları

Öğrencilerin sıklıkla kullandıkları koridor alanlarında, modern çizgilere sahip NETALED armatürler tercih edildi.

NETALED

NETALED, ışık efekti ve tasarımı ile kullanıldığı mekanlarda yalın bir mimari bir dil oluşturur. Modern tasarımların gereksinim duyduğu minimal çizgilere sahip yuvarlak hatları sayesinde yerleşim açısından tasarımcıya esneklik sağlar.

Merdivenler

Fonksiyonel kullanımı ile dikkat çeken SATURN aydınlatma armatürü, Bahçeşehir Koleji merdivenlerinde güvenli bir aydınlatma ortamı sağlanmasına aracılık etti.

SATURN

SATURN, kullanıcısına fonksiyonel kullanım olanakları sağlayan ve minimal tasarıma sahip gövdesi ile merdiven boşlukları, koridorlar, teknik hacimler, depo vb. alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Hareket sensörü ve 1 saat acil durum kiti isteğe bağlı olarak tercih edilebilir.

Yemekhane Alanı

Oldukça geniş bir alana sahip olan Bahçeşehir Koleji yemekhane bölümünde gerekli enerji tasarrufuna ek olarak; görsel konfor sunan DOWNLED armatürler tercih edildi.

DOWNLED

Temiz bitişlere sahip sade tasarımı, verimli opal difüzörü sayesinde projelere çok amaçlı olarak katılabilir. Özellikle görsel konfor ve enerji tasarrufuna ek olarak, ekonomik olması gereken tüm projeler için ideal çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır.

Acil Çıkış Alanları

Okul, fabrika ve rezidans gibi alanların acil çıkış bölümlerine yönlendirme sağlayan ONTEC-S, okulun acil çıkış alanı olarak tasarlanan tüm bölümlerinde çok fonksiyonlu çözümler sundu.

ONTEC-S

ONTEC-S, acil durum aydınlatması ve kaçış aydınlatması konularına çok fonksiyonlu ve yalın çözüm sunar. Bayraksız versiyonu tek başına acil durum için, bayraklı versiyonu acil kaçış yönlendirme armatürü olarak kullanılabilir. Montaj aksesuarları ile her türlü tavan uygulamasına imkan sağlar.

Lavabo Alanları

Okulun lavabo bölümünde temiz bitişlere sahip sade tasarımı ile dikkat çeken verimli opal difüzörü sayesinde projelere çok amaçlı olarak katılabilen DOWNLED armatürler tercih edildi.

DOWNLED

Temiz bitişlere sahip sade tasarımı, verimli opal difüzörü sayesinde projelere çok amaçlı olarak katılabilir. Özellikle görsel konfor ve enerji tasarrufuna ek olarak, ekonomik olması gereken tüm projeler için ideal çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dış Cephe Alanları

Binanın dış cephesinde kullanılan PROLIT-M projektörler yardımı ile binaya estetik bir görünüm kazandırılırken, aynı zamanda yeterli seviyede dış aydınlatma sağlandı.

PROLİT

PROLIT-M projektör V.3 , minimal boyutlara indirgenmiş kompakt gövdesi ile performans ve ekonominin dengeli birlikteliğine ihtiyaç duyulan dış ortam koşullarında kullanım için idealdir.